Cizre Fırtınası Hamlesi’ni takip eden ANHA muhabiri Dilîşan Îbiş, IŞİD çetelerinin sivillere yönelik saldırısında yaşamını yitirdi. Gazeteci  Rizgar Deniz ve Hogir Mihemed ise yaralandı.

Dün akşam saat 18:30 sularında IŞİD çetelerinden kaçarak QSD’nin denetimi altındaki bölgelere sığınmaya çalışan sivillere yönelik bomba yüklü iki araçla saldırı gerçekleştirdi. IŞİD çetelerinin yaptığı saldırı sonucu gerçekleşen patlamada bölgede bulunan ve gelişmeleri yakından takip eden ANHA muhabiri Dilîşan Îbiş, Rizgar Deniz ve Hogir Mihemed’in de olduğu 43 sivil yaralanırken, 9 sivil de yaşamını yitirdi.
Dilîşan İbiş daha sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Dêrazor hamlesini yakından takip eden Dilîşan Îbîş için ANHA başsağlığı mesajı yayınladı.
ANHA’nın mesajı şöyle: “Hawar Haber Ajansı (ANHA) basın çalışanları olarak Dilîşan Îbiş’in ailesine ve katliamda yaşamını yitirenlerin tüm ailelerine başsağlığı dileklerinde bulunuyor, yaralı muhabirlerimiz Rizgar Deniz ve Hogir Mihemed ile birlikte tüm yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Onların yolundan yürüyerek çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.
Öte yandan gazeteciler Rizgar Deniz ve Hogir Mihemed de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Rizgar Deniz’in durumunun iyi olduğu ancak Hogir Mihemed’in ise durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda tedavi edildiği belirtildi.
JIN NEWS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz