AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: Partinin yönetim kademesinde MKYK başta olmak üzere, teşkilatlarımızda bugün 22 il başkanımız değişecek.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, katıldığı  A haber’de canlı yayında AKP’deki istifalarla ilgili önemli açıkmalarda bulundu.
AKP’de değişim süreci başladığını ve bu sürecin devam edeceğini söyleyen Çalık, “Cumhurbaşkanımızın genel başkan olmasıyla birlikte partideki yenileşme hareketimize hız verdik.İstifalar bir son değildir, yeni bir başlangıç olabilir. istifa eden belediye başkanlarımız, partimizde alınan kararları yerine getirmişlerdir. Bunların siyasi, hukuk, sosyal olarak sorunları varsa gereği yerine getirilecektir. Bizim aldığımız kararlar neticesindeki istifaların kabulü bizim için yeniden bir yenilenme hareketidir. Biz hep bir değişimin adresi olduğunu söyledik. Cumhurbaşkanımızın genel başkan olmasıyla birlikte partideki yenileşme hareketimize hız verdik” dedi.
22 İL BAŞKANIN DEĞİŞİMİ SOZ KONUSU
“Partinin yönetim kademesinde MKYK başta olmak üzere, teşkilatlarımızda bugün 22 il başkanımızın değişimi söz konusu” diyen Çalık,  “Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız; her konuda yenilenme. Bunlara sadece yenilenme hareketi olarak bakmak lazım. AK Parti bir veda partisi değil, vefa partisidir. Yani istifa bir son değil, bir başlangıç olacaktır. Arkadaşlarımız da partimizden değil, belediye başkanlığı görevlerinden istifa etmiştir’ ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz