CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal gazetecileri tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay ve Murat Sabuncu’yla birlikte Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’yu ziyaret eden Sarıbal yazılı bir açıklama yaptı. 

Sarıbal,  Ahmet Şık’ın “Haklıyız, başımız dik, haklı olduğumuz için güçlüyüz, direnmeye devam edeceğiz. Bu dava hukuki bir dava değildir. Hukuk bizim suçlu olmadığımızı biliyor. OHAL ve KHK’lar eliyle bizleri sindirebileceklerini, korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Korkmayacağız, sesimizi daha da arttıracağız. Doğruları söylemeye daha fazla, daha yüksek sesle devam edeceğiz, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!” mesajını gönderdiğini açıkladı.
Sarıbal, Şık’ın tutukluluğa devam kararının ‘Saray’dan talimatla geldiğini söylediğini belirterek, şöyle dedi: “Saray ve yandaşları Ahmet Şık başta olmak üzere, yandaş olmayan gazetecileri hapse atarak susturacağını, sindireceğini zannetti. Ama öyle olmadığını, mahkemede hem kendilerinin hem de o kurdukları yandaş saray mahkemesinin yargılandığını gördüler. Buna tüm dünya şahit oldu. Gerçek gazetecileri, Ahmet Şık’ı içeri atarak susturamazlar, susturamayacaklar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz