10 Ekim-Der, katliamda yaralı kurtulanların tedavi masraflarını karşılamak ve ailelere dayanışmak amacıyla düzenleyecekleri konsere katılım çağrısında bulundu.

Ankara Katliamı sonrası kurulan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği (10 Ekim-Der), yaralı kurtulanların tedavi masraflarını karşılamak ve ailelerle dayanışma amacıyla yarın saat 18.00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda “Barış ve Dayanışma Konseri” düzenliyor. İhraç edilen akademisyenlerden Cenk Yiğiter gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı kanserde İlkay Akkaya, Bandista ve Tersname’nin da aralarında bulunduğu sanatçı ve gruplar sahne alacak.
Katliamda yaşamını yitiren Canberk Barış’ın ağabeyi konservatuvar öğrencisi Burak Bakış ile yaşamını yitiren Osman Turan Bozacı’nın kızı Gamze Bozacı da etkinlikte sahne alacak.
TEDAVİ GİDERLERİNİ KARŞILAMAK İÇİN
10 Ekim Der Başkanı ve aynı zamanda katliamda eşi Uygar Çoşgun’un kaybeden Mehtap Sakinci Çoşgun, dayanışma çağrısında bulunarak şunları söyledi: “Halen 30’uncu üzerinde yaralımız var. 3’ü protezli. En son yaralımızı bu yaz kaybettik. Bu kadar büyük bir katliam sonrası bunca insanın halen hayata entegre olamaması yaralarının tedavisinin devam etmesi psikolojik olarak zor bir durum. Hem de yaralıların maddi olarak da desteklenmesi gerekiyor. Biz bu çerçevede derneğimiz özellikle yaralıların tedavi giderlerinin karşılanmasına yönelik bu etkinliği düzenliyor.”
‘KATILIM AİLELER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
Düzenlenecek etkinliğe katlımın aileler açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Çoşgun, şunları dile getirdi: “Herkesi dayanışmaya çağırıyoruz. 10 Ekim katliamından sonraki en büyük etkinliğimiz. Katliamın iki yıl dönümünde de anma etkinliklerimiz polis saldırısına uğradı, birçok etkinliğimize baskılardan kaynaklı katılım düşük oldu. Bu etkinlik acıların sese, ezgiye ve notaya dönüştüğü bir etkinlik olacak. Daha önce konser etkinliği düşüncesi geçtiğinde ailelerimiz ‘Biz daha müzik dinleyemiyoruz, evde televizyon açmıyoruz’ diyorlardı. Şimdi ise insanlar aradan geçen iki yılın ardından biraz olsun acılarından sıyrıldı. Bu etniklik aileler için moral olacak. Bu yüzden katılım çok önemli.”
Etkinlik için bilet satış noktaları şöyle: 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, Nefes, AltıÜstü, Ba’har, İrene Hayalet Kütüphane, Umumi Kütüphane.
MA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz