10 Ekim Ankara katliamında hayatını kaybedenler çeşitli kentlerde anıldı. Emek Partililer Dilan Sarıkaya ve Şebnem Yurtman’ın ailelerini ziyaret etti.

10 Ekim Ankara katliamında hayatını kaybedenler anıldı. Adana’da gerçekleşen programda Emek Partisi üyeleri Dilan Sarıkaya ve Şebnem Yurtman anıldı, partililer ailelerini ziyaret etti. Gökhan Gökbörü de yarın anılacak. KESK üye ve yöneticileri, Kozan da Fevzi Sert, Adıyaman Kahta’da Bilgen Parlak, Malatya’da Kasım Otur ve CHP’li gençler,Siirt’te Rıdvan Akgül, Batman Gercüş’te İbrahim Atılgan ve Veysel Atılgan, Urfa Suruç’ta Yılmaz Elmascan’ı mezarları başında andı. Yarın da Ereğli Zengen’de Gülhan Elmascan, Karaman’da Nevzat Sayan anılacak.
ANILARINI MÜCADELE EDEREK YAŞATACAĞIZ
Dilan Sarıkaya ve Şebnem Yurtman’ın ailelerini ziyaret eden Emek Partisi üye ve yöneticileri onların mücadelelerini devam ettireceklerini söylediler. Şebnem Yurtman’ın mezarı başında konuşan Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil Aracı, katliamda hayatını kaybeden arkadaşlarının hiç ölmemiş gibi aralarında olacaklarını söyledi. Onların anısını onların mücadelesini sürdürerek yaşatacaklarını dile getiren Aracı, aynı zamanda katliamda sorumluluğu olan herkesin cezasını çekmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
BAYRAKLARINI BIRAKTIKLARI YERDEN DEVAM ETTİRECEĞİZ
Malatya’da Kasım Otur’un mezarı başında konuşan BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, katliamın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen acılarının taze olduğunu belirterek “Onların bıraktığı yerden bu bayrağı; emek, demokrasi ve barış mücadelesini bu ülkede barış gelinceye kadar devam ettireceğiz” dedi. Katliamla ilgili davanın takipçisi olduklarını ifade eden Özkan, katliamın yapanların cezalandırılması ve onların arkasındaki güçlerin açığa çıkarılması için de mücadelelerini devam ettireceklerini dile getirdi.
30-40 yıllık arkadaşlarını, aile gibi oldukları insanları kaybettiklerini ifade eden Özkan, ancak onların mücadelesini sürdürmenin kendilerine güç verdiğini dile getirdi. (Adana/EVRENSEL)


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz