14 yıldır tazminatlarını alamayan maden işçileri müzakere sürecinin sonuçlarını bekliyor. İşçiler, talepleri karşılanmazsa 16 Kasım’da Ankara’ya yürümeye devam edecekler
14 yıldır tazminatlarını alamayan maden işçileri 12 Ekim’de Ankara’ya yürüyüş başlatmış ancak kolluk kuvvetleri tarafından engellenmişlerdi. Yürüyüş esnasında engellenen darp edilen, gözaltına alınan işçiler mücadelelerine devam ettiler ve Öyle mi Alay Komutanı sözleri ile hafızalara kazındılar.

Talepler karşılanmazsa 16 Kasım’da Ankara’ya

Madenciler mücadelelerinin yarattığı müzakere sürecinin sonuçlarını beklemek için Gölmarmara Spor Salonu’nda nöbet alanındalar. Müzakere sürecinin sonuçları talepleri karşılamazsa 16 Kasım’da Ankara’ya yürümeye devam edecekler.

Sanatçılardan destek: Madenciyle yürüyorum

Manisa Soma’da maden işçileri tazminatları ve ücretlerine dair talepleri karşılanmazsa 16 Kasım’da yeniden Ankara’ya yürüme kararı aldı. İşçiler ayrıca sosyal medyada #MadenciyleYürüyorum etiketi ile kampanya başlattı. Maden işçilerine destek veren pek çok aydın, yazar, müzisyen ve sanatçı videolu paylaşım ile işçilerin haklarının verilmesini istedi.