Ece Sömen nerede?

İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Alibeyköy’de dün (19.06.2020) 14.30 saatlerinden beri zihinsel engeli bulunan Ece Sömen’e ulaşılamıyor. Ailesi Ece’nin kaçırılmasından şüphe ediyor.
Dün 14.30’da eve geldiğinde kızının evde olmadığını fark eden anne Aysel Sömen, Alibeyköy Şehit Atıf karakoluna giderek başvuruda bulundu. Kızının zihinsel engelli olduğuna dair raporu almak için eve geri gönderilen anne, karakola tekrar gittiğinde suç duyurusu talebi alındı.

Polis ancak gece 02.30’da devreye girdi

Saat 19.00’da kardeşiyle ilgili bir haber olup olmadığını, araştırmanın ne durumda olduğunu sormaya giden Ece’nin abisi olan Onurcan Sömen bu sırada evin civarındaki yollarda bulunan kameraları tespit ederek, karakoldan bu kamera görüntülerine hızla bakılmasını talep etmiştir.
Polis yeterince ekipleri olmadığını ve savcıdan talimat almaları gerektiğini söyledi. 22.00 civarında adliyeye giden abi Sömen bir saat sonra tekrar karakola gitmesine rağmen ancak gece 02.30’tan sonra avukatı ve polis eşliğinde olay yeri olarak düşündükleri bölgede inceleme gerçekleştirilmiştir.
Kızının akıbetini merak ederken polisi harekete geçirmek için uğraşan aile Twitter üzerinden #EceSömenNerede etiketiyle kampanya başlattı. Aile kamuoyu yaratarak arama çalışmalarını hızlandırmaya çalışıyor.