Trendyol depo işçileri, direnerek kazananları örnek göstererek direnişe başladı

Trendyol Esenyurt Depo’da çalışan işçilerin sendikalı oldukları için işten atılması üzerine işçiler PTT-Sen ve DGD-Sen öncülüğünde depo önünde direniş başlatacaklarını açıklamıştı. Carrefour Direnişi'yle kazanan işçileri örnek gösteren işçiler “Carrefour işçisi arkadaşların direnerek nasıl kazandığını gördük. Biz de burada direnerek kazanacağımızı biliyoruz." dedi

Trendyol Esenyurt Depo’da başta sendikalı Emre Özdek’in “iyi niyet ve ahlak kurallarına uymamaktan”, yani 25/2’den işten atılması üzerine “küçülmeye gidiyoruz” bahanesiyle işten atılan diğer işçiler PTT-Sen ve DGD-Sen öncülüğünde depo önünde direniş başlattı.

Bugün Esenyurt Trendyol Depo önünde toplanan işçiler Trendyol yönetimi ile gerekli iletişim kanallarının kurulmaya çalışılmasına rağmen firmanın hala kendilerine dönüş yapmadığını belirttiler. “Çalışan ve işten atılmış işçiler olarak bizim talebimiz atılan işçilerin geri işe alınması” diyen işçiler, bununla alakalı kendileri olumlu veya olumsuz hiçbir dönüş yapılmadığını söyledi.

Direnerek kazanan Carrefour işçilerini örnek gösteren işçiler “Direnenlerin kazandığı ile ilgili en somut örneği, Carrefour’da ki arkadaşlarımızın direndiklerinde neleri elde edebildiklerini gördük. Biz de bu direnci burada başlatarak, istediklerimizi elde edebileceğimizi biliyoruz. Direnmekten vazgeçmiyoruz” diyerek altını çizdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz