Kadın örgütlerinden İşçi Emekçi Mitingi’ne çağrı

Kadın örgütleri “Kadına yönelik şiddete karşı İşçi Emekçi Mitingi’nde yerimizi alalım” diyerek 19 Kasım Pazar günü, 14.00’da Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek mitinge çağrı yaptı.

19 Kasım’da Kartal Meydanı’nda yapılacak İşçi Emekçi Mitingi için çağrılar sürüyor. Kadın örgütleri de çağrı metni yayınlayarak “İşçi Emekçi Mitingi’nde açlığa, yoksulluğa, baskıya, şiddete, savaşa ve çifte sömürüye karşı sesimizi yükseltelim!” dedi.

Çağrının tamamı şu şekilde:

“Çifte sömürü, katmerli eşitsizlik yaşıyoruz. Krizle başa çıkmak için sermaye sınıfı tüm dünyada erkek egemenliğini güçlendirerek kadınlara yönelik baskıyı ve şiddeti artırıyor; cezasızlık politikaları ile şiddet failleri cesaretlendiriliyor, aile politikalarıyla toplumsal cinsiyet üzerimize yapıştırılıyor ve yaşadığımız her şeyi kabullenmemiz isteniyor.

Bütün dünyayı saran ekonomik kriz en çok biz işçi, emekçi kadınları etkiledi. İktidar saldırılarını yoğunlaştırırken diğer taraftan aşağılanma, mobbing, güvencesiz çalışma, fiziksel, ekonomik ve cinsel şiddet her bir kadının yaşamında çok daha belirgin hale geliyor. Yaşanan krizin bedeli biz kadınlara ödetilmeye çalışılıyor.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nün hemen öncesinde gerçekleşecek İşçi Emekçi Mitingi’nde açlığa, yoksulluğa, baskıya, şiddete, savaşa ve çifte sömürüye karşı sesimizi yükseltelim!”

İmzacı kadın örgütleri: “DKDER Kadın Komisyonu, HDK Kadın Meclisleri, İKEPli Kadınlar, İşçi-Emekçi Kadın Komisyonları, Sosyalist Kadın Hareketi, Sosyalist Kadın Meclisleri, Yeni Kadın Dünyası.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz