FEDAŞ işçilerine şoförlerden dayanışma: İşçilere ücretsiz ulaşım sağlanacak

Dersim'de Özlem ve Çağdaş Birlik Turizm şoförleri grevde olan FEDAŞ işçilerini ziyaret etti. Şoförler direniş süresince işçilere ücretsiz ulaşım hizmeti sunacağını söyledi.

Dersim’de Özlem Turizm ve Çağdaş Birlik Turizm şoförleri 24 gündür grevde olan Fırat Elektrik ve Dağıtım AŞ.(FEDAŞ) işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında direnişte olan işçilerin ücretsiz ulaşımının sağlanacağı sözü verildi.

Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin günlerdir yürüttükleri mücadelenin çocuklarına bir dilim ekmek fazla götürmek, insanca yaşamak ve çalışırken ölmemek için olduğuna vurgu yaparak, “Her gün yürüttüğümüz bu mücadeleyi halka çeşitli yalanlarla, manipülasyonla yok etmeye çalışıyorlar. Yalanlarla bizi halkla karşı karşıya getirmeye çalışanlar bugün bir kez daha yenildi” dedi.

“İşçileri ücretsiz taşıyacağız”

Özlem ve Çağdaş Birlik Turizm adına söz alan Emir Ali Ak, işçilerin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını belirterek, “Karınca kararınca sizlere destek olmak için buradayız ve mücadeleniz kazanımla sonuçlanana kadar Enerji -Sen sendikasına üye işçileri çalıştığımız güzergahta ücretsiz taşıyacağımızı dayanışma içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz