Corning grevine dayanışma ziyaretleri sürüyor

Corning Kablo grevinin 49. gününde işçilere Haluk Tolga İlhan dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Fotoğraf: Kızılbayrak

Grevin 49. gününde, bugün (31 Ağustos’ta) sanatçı Haluk Tolga İlhan Corning işçilerini ziyaret ederek ezgileriyle işçilere moral verdi. Direnişin kazanımı için dayanışma çağrısında bulundu.

Saat 14.00’da fabrika önündeki grev çadırına EMEP Milletvekili İskender Bayhan’la birlikte gelen Haluk Tolga İlhan, müzik programına başlamadan önce grevdeki işçilere seslendi. İlhan yaptığı konuşmada, fabrikadaki grevin sorumluluğunun sadece Corning işçilerinde olmadığını ifade ederek şunları dedi:

“Burada bulunmaktan çok mutlu ve gururluyum. Siz de direnişinizle gurur duyun. Buradaki sorun yalnızca sizin sorununuz değil, tüm işçi sınıfının sorunudur. Buradaki direnişin ve coşkunun devam etmesi gerekiyor.”

Kendisinin de KESK’e bağlı Kültür Sanat Sen üyesi olduğunu, Kültür Bakanlığı’na bağlı Atatürk Kültür Merkezi’nde işçi temsilcisi olduğunu ifade eden İlhan, grevin kazanımla sonuçlanması için sınıf dayanışmasının önemine vurgu yaptı.

Grev çadırında söylediği türkü ve marşlarla, çekilen halaylarla işçilere moral ve destek veren İlhan, programını Çav Bella marşıyla sonlandırdı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz