Tutuklu Halkbank CEO’su Atilla tüm mal varlığını ortaya koyarak kefalet istedi

ABD’de tutuklu bulunan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tüm mal varlığını ortaya koyarak kefalet duruşması talep etti.


“ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme” ve “bankacılık dolandırıcılığı” suçlamasıyla ABD’de tutuklu bulunan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla kefalet duruşması talep etti.  17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları’nın kilit ismi Reza Zarrab ile birlikte yargılanan Atilla’nın avukatı Victor J. Rocco, kefalet duruşması için mahkemeye dilekçe sundu.
Dilekçede iyi hal, itibarı ve tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak Atilla’nın kefaletle serbest bırakılması talebinde bulunuldu. Atilla’nın kefalet için kendisinin ve ailesinin bütün mal varlığını ortaya koyduğu belirtilen dilekçede, tutuksuz yargılanması durumunda New York’tan kesinlikle ayrılmayarak bütün duruşmalara katılacağının teminatı verildi.
Atilla’nın serbest bırakılırsa New York’ta mahkeme yakınlarında bir daire tutacağı kaydedilen dilekçede, Atilla’nın elektronik izleme koşuluyla serbest bırakılması talep edildi.
Sendika.org


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz