Okmeydanı’nda polisin zırhlı akrep tipi araçla ezdiği Suriyeli küçük çocuk yaşamını yitirdi

Okmeydanı’nda akrep tipi bir zırhlı araç Suriyeli bir çocuğu ezdi. Araçtan inen polisler, çocuğun cansız bedenini aracın arkasına atıp hızla uzaklaştı. Karakol polisleri ise tutanak için kendilerini çağıran mahalleliye “Türk polisi adildir, akreptekiler tutmuştur, gerek yok” yanıtı verdi.


İstanbul’da Okmeydanı sokaklarında terör estiren polis, bu defa bir çocuğu hedef aldı. Akrep tipi zırhlı araç, Seyhan Sokak’a hızla girerek sokakta arkadaşlarıyla kaykay oynayan Suriyeli bir çocuğu ezdi.
Çocuğun ezilmesiyle birlikte mahalleli çığlıklarla sokağa çıkarken, akrepten inen polisler çocuğu hastaneye götüreceklerini söyleyerek aracın arkasına attı ve hızla uzaklaştı.
Polisin çocuğu Okmeydanı SSK Hastanesi’ne götürdüğü öğrenildi. Hastanede ise çocuğun yaşamını yitirdiği kesinleşti.
Karakoldan “Polis adildir, ekip göndermeye gerek yok” yanıtı
Okmeydanı Halkevi üyeleri ise olayın ardından 155’i aradı. Haliç Karakolu’na bağlanan tanıklar, olay yerine bir ekip gönderilip yaşananların tutanak altına alınmasını istedi.
Haliç Karakolu’nda görevli polis memuru ise “Türk polisi adildir. O akrepteki polisler zaten tutanağı tutmuşlardır. Ekip göndermeye gerek yok” karşılığı verdi.


Sendika.org


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz