‘Nuriye-Semih Yaşasın’ pankartı açan 10 kişi tutuklandı

Süper Kupa maçında “Nuriye Semih yaşasın” pankartı açan Beşiktaş taraftarlarından 10’u tutuklandı, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun’da oynanan ve Beşiktaş-Konyaspor’un karşı karşıya geldiği Süper Kupa maçında “Nuriye Semih yaşasın” pankartı açan Beşiktaş taraftarlarından 10’u tutuklandı. Samsun’da gözaltına alınan 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finalinde ‘Nuriye Semih yaşasın’ yazılı pankartı açtıkları iddiasıyla Beşiktaş’ın Beleştepe taraftar grubundan 17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Sabah saatlerinde yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Beşiktaş taraftarlarından 10’u tutuklandı.
Samsun Başsavcılığı’nın açıklamasında tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve eğitimci Semih Özakça, ‘DHKP-C militanı’ olarak nitelenmişti. Başsavcılık açıklamasında, “Tribünlerde yasa dışı DHKP-C silahlı terör örgütü ve bu örgüt militanlarının pankartını açtıkları tespit edilen 17 kişi hakkında ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır” ifadeleri yer almıştı.
Geçtiğimiz günlerde aynı maçta “Nuriye-Semih yaşasın” pankartı açan Volkan Çalışkan da tutuklanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz