Maçka’da özel güvenlik tacizi: Bu kıyafetle dolaşmazsın

İstanbul Maçka Parkı’nda görevli özel güvenlikler üzerindeki kıyafeti bahane ederek bir kadını parktan çıkarmaya çalıştı.

İstanbul Kadıköy’de kadın örgütleri, ‘Kıyafetime Karışma’ diyerek eylem düzenlerken; Maçka Parkı’nda görevli özel güvenliklerin, üzerindeki kıyafeti bahane ederek bir kadına sözlü tacizde bulunduğu ve parktan çıkarmak istediği, bunun için de polis çağırdığı belirtildi. Parktaki insanlar özel güvenliklere ve olay yerine gelen polise büyük tepki gösterdi.
İstanbul Şişli’deki Maçka Parkı’nda, dün akşam saatlerinde yaşanan özel güvenlik tacizi sosyal medyaya yansıdı.
Maçka Parkı’nda görevli özel güvenliklerin, üzerindeki kıyafeti bahane ederek bir kadına sözlü tacizde bulunduğu ve parktan çıkarmak istediği, bunun için de polis çağırdığı belirtildi.
Olaya tanık olan bir Twitter kullanıcısı, Maçka Parkı’nda yaşananları şöyle aktardı:
“Maçka Parkı güvenliği bu akşam bir kadına “Bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum, memelerini açamazsın” dedi ve polis çağırdı. Tacize şahit olduk ve kadını savunduk. Halk tepki göstermeseydi bir kadın kıyafetinden dolayı parktan atılacak, dahası gözaltına alınacaktı.”
Samet Özçelik adlı Twitter kullanıcısının olaya ilişkin paylaştığı video ve mesaj şöyle:
Maçka Parkı güvenliği bu akşam bir kadına “bu kıyafetle parkta dolaşamana izin vermiyorum, memelerini açamazsın” dedi ve polis çağırdı. Tacize şahit olduk ve kadını savunduk. Halk tepki göstermeseydi bir kadın kıyafetinden dolayı parktan atılacak, dahası gözaltına alınacaktı. Şeriat 1 gecede gelmeyecek deniyor ya hani, işte bunlar hep şeriatın sesleri. Geliyor arkadaşlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz