KTÜ’de üniversiteliler uyardı: “Dikkat! Özel güvenlik tehlikesi”

Dün KTÜ’de sanata, bilime, sahip çıkarak “Hoş geldin” etkinliği yapan üniversitelilere özel güvenlik görevlileri saldırmıştı. Üniversiteliler de bugün astıkları “Dikkat! Özel güvenlik tehlikesi” levhaları ile yaşanan saldırılara dikkat çekti.

Üniversitenin açılması ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) dün (26 Eylül) sanata, bilime, sahip çıkarak “Hoş geldin” etkinliği yapan KTÜ Öğrenci Kolektifi’nden üniversitelilere özel güvenlik görevlileri saldırmıştı. Üniversiteliler de bugün kampüsün çeşitli yerlerine uyarı levhaları asarak, KTÜ öğrencilerini özel güvenliklerin saldırısına karşı uyardı.
Üniversiteliler, “Sanata ve bilime saldırı içerir”, “Ağır saldırganlık içerir”, “Dikkat özel güvenlik çıkabilir” levhaları ile yaşanan saldırılara dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?
Öğrenci Kolektifleri’nden üniversiteliler dün KTÜ’de, üniversiteye yeni gelenlere “Hoş geldin” demek için hazırladıkları mizansen ve hoşgeldin bildirisinin dağıtıldığı bir etkinlik yapmak istemişti. Etkinliğin yapıldığı sırada özel güvenlik görevlileri hiçbir gerekçe göstermeden saldırmıştı.
Özel güvenliklerin, canlandırılan mizansen sırasında çalan müzik için kullanılan hoparlörü tekme atarak kırması, bu saldırının sebebinin sorulmasına fırsat vermeden bir üniversiteliyi boğazından tutup yere atması ve diğer bir üniversitelinin boğazını sıkması kameralara yansımıştı.
Sendika.Org, Kolektifler4.net


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz