HDP’den 6 büyük kentte miting kararı

HDP, hafta başından bu yana düzenlenen Kadın Meclisi, Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu toplantılarının ardından “Demokasi Mücadele Planı” kapsamında düzenlenecek olan mitinglere ilişkin takvimini açıkladı.


HDP, hafta başından bu yana düzenlenen Kadın Meclisi, Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu toplantılar düzenledi. ETHA’da yer alan habere göre, HDP düzenlenen toplantıların ardından “Demokrasi Mücadele Planı” kapsamında düzenlenecek olan mitinglere ilişkin takvimini açıkladı. Takvime göre HDP’nin 6 büyük kentte yapacağı mitingler 10 Eylül’de İstanbul’da başlayacak.
10 Eylül’de İstanbul’da başlayacak mitingler, 17 Eylül Diyarbakır, 20 Eylül Van, 24 Eylül Adana, 30 Eylül Mersin ve 14 Ekim’de İzmir’de düzenlenen mitinglerle devam edecek.
HDP aynı zamanda, 120 ayrı merkezde halk toplantıları, panel ve sempozyumlarla çeşitli etkinlikler düzenleme kararı almıştı. 19 Ağustos’ta startı verilen buluşmalar, Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.
Mitinglerin yanı sıra kentlerde halk şölenleri düzenleyecek. Şölenler Ekim ayı içerisinde Ankara, Adıyaman, Malatya, Antep, Hatay, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Bursa ve Kocaeli’de gerçekleştirilecek. Bu şölenlerin tarihleri il örgütlerine gönderilen genelgeyle bildirildi, ayrıca hazırlıklarına da başlanıldığı öğrenildi.
Ayrıca 2 Ekim’de Ardahan ile startı verilecek geziler, 22 Ekim’e kadar 17 ili kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek.
Antalya, Bursa, Adana ve Kocaeli’de ise 7-15 Ekim tarihleri arasında demokrasi güçlerinin de katılımıyla faşizme karşı birlikte demokrasi mücadelesi eksenli sempozyumlar düzenlenecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz