Erdoğan’dan Zafer Çağlayan’a destek: Türkiye’ye karşı atılmış bir adımdır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın ‘Sarraf davası’nda sanık yapılmasına dair “Türkiye’ye karşı atılmış bir adımdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketi öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

“TÜRKİYE’YE KARŞI ATILMIŞ BİR ADIMDIR”
İlginç bir konu. Hukuki mantıkla yorumlamak mümkün değil. Atılan bu adımı açık söylüyorum ki Türkiye Cumhuriyeti’ne atılan bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik iddiayı ortaya koyabilmiş değiller. Neymiş, yaptırımları delmiş… Biz İran’a yaptırım kararı almadık ki. Hassas ilişkilerimiz var, petrolümünüz, doğalgazımızın bir kısmını oradan alıyoruz. Pis kokular geliyor.
“YATIYORLAR KALKIYORLAR ERDOĞAN”
Yatıyorlar kalkıyorlar, AK Parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne işiniz var ya. Erdoğan’a, Türkiye’ye vurmak size oy mu kazandıracak. Artık Türkiye birçok şeyleri aşmış vaziyette. Bu ufku Türkiye aştığı için de bunlar rahatsız oluyorlar.
TÜRK KORUMALARA DAVA
Korumalar hakkında dava açtılar. Bu ABD yönetiminin düşmüş olduğu aczi gösteriyor. Kendilerine de bunlar bildirildi. Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk sisteminin adil olmasından geçer.
 
ALMANYA SEÇİMİ
Almanya’da AD-D isimli bir parti kuruldu. Soydaşlarımız, bu seçimde lokal bir bölgede seçime giriyorlar. Onlar da ismimizi oradaki Türkleri birleştiri kılıyor olmasından kullanıyor olabilirler. Bir güç katacaksa hayırlı olmasını dilerim. Orada yaşayan soydaşlarımızın da gücünü görme bakımından isabetli olacak diye düşünüyorum.
BAHÇELİ’NİN BAŞKAN YARDIMCILIĞI TARTIŞMASI
Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog içerisinde oldu bundan sonraki süreçte de diyaloğun güçlenerek devamı, Türkiye’nin geleceği bakımından çok çok önemli. Görüşmeler çerçevesinde her şey olabilir.
“SEÇİMİ NASIL YAPARSANIZ YAPIN; ERDOĞAN’A VURMAK SİZE OY MU KAZANDIRACAK?”
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Angela Merkel’in, “Türkiye ile müzakereler AB Zirvesi’nde görüşülecek” sözleriyle ilgili ” Seçimi nasıl yaparsanız yapın; Erdoğan’a vurmak size oy mu kazandıracak?” dedi.
DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz