DİSK ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni desteklediğini açıkladı

HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ni desteklediğini açıklayan DİSK, “Bütün işçileri bu mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Diyarbakır’da başlattığı “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ni desteklediğini açıkladı.
Halkın oylarıyla seçilen ve hukuksuz biçimde hapishanelerde tutulan milletvekilleri, belediye başkanları ve onlara oy veren milyonlarca kişi için adalet istediklerini belirten DİSK, kayyum atanan belediyelerde işinden olan işçiler ve KHK’lerle ihraç edilen emekçiler için adalet istediklerini kaydetti.
İŞ CİNAYETİ İLE KATLEDİLENLER İÇİN ADALET İSTİYORUZ

DİSK, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:
“Yasaklanan TV kanalları, gazeteler ve radyolar için, tutuklanan ve işten atılan basın emekçileri için adalet istiyoruz. Reyhanlı’da, Diyarbakır’da, Suruç’ta, Ankara’da, İstanbul’da ve Kayseri’de şiddet sarmalında yaşamını yitiren tüm yurttaşlar için vicdanları göreve davet ediyoruz. Şirketlerin kar hırsı uğruna iş cinayetleriyle katledilen binlerce işçi kardeşimiz için adalet istiyoruz.
Şiddete, tacize ve ayrımcılığa uğrayan kadınlar için erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz.
İşsizlik sigortasının ve emeklilik sisteminin yağmalanmasına, kıdem tazminatının gasp edilmesine, taşeronlaşmaya ve kiralık işçiliğe karşı bütün işçileri mücadeleye davet ediyoruz.”
‘TÜM KESİMLERİ ADALET ARAMAYA ÇAĞIRIYORUZ’

Toplumun bütün kesimlerini kesintisiz biçimde adalet aramaya çağıran DİSK, farklı araç ve yöntemlerle sürdürülen adalet arayışlarını değerli gördüklerinin altını çizdi. Bu arayışlarla dayanışma içinde bulunmayı, işçi sınıfının tarihsel sorumluluğu kapsamında değerlendirdiklerini ifade eden DİSK, “Barış içinde yaşadığımız eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, sosyal ve laik bir Türkiye’yi kurana kadar adalet arayışımız sürecek… Bütün işçileri bu mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz