Dikmen’de ‘Mahallemizde Kadına yönelik şiddete, çeteleşmeye geçit vermeyeceğiz’ eylemi

Dikmen’de 3 Ağustos Perşembe günü saat 23.00 sularında, eşi tarafından darp edilen kadının çığlıklarını duyan komşuları olan devrimciler, şiddete uğrayan kadını kurtarmak için müdahalede bulunmuşlar, kadının daha fazla şiddet görmesine engel olmuşlardır.Olaydan sonra kardeşini ve babasını da yanına alarak mahallede kendisine müdahale edenleri arayıp bulamayan kişiler olayla alakası olmayan devrimci genci darp etmiş bu ‘Mahalleyi Komünistlere bırakmayız’ diyerek tehdit etmişlerdir.

Olayın ardından 7 Ağustos saat 19.30 da Dikmen Ahmed Arif parkında toplan kitle bu konu hakkında basın açıklaması ve bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.
Mahalle halkının ve mahallede bulunan kurumların katılımı ile gerçekleşen basın açıklamasında “Bizler. bu mahallede yaşayan devrimciler ve mahalle sakinleri olarak ne kadınlara ne de gençlerimize ve devrimcilere karşı devlet destekli çeteler eliyle uygulanmak istenen şiddete geçit vermeyeceğimizi haykırıyoruz. Tüm Dikmen halkını devrimci kurumlara ve mahallemizin gençlerine sahip çıkmaya çağırıyoruz” diyerek eylem sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz