#Burhaniye’de #Nuriye , #Semih ve dayanışma gözaltıları için eylem

Burhaniye’de Nuriye, Semih ve Ankara’da yapılan eylem sırasında gözaltına alınanlarla dayanışma eylemi gerçekleştirildi.


Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 24 Temmuz Pazartesi günü saat 13.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya gelen kitle Nuriye ve Semih’in sesine ses katmak ve dün Ankara’da gerçekleştirilen polis saldırısını ve gözaltıları protesto etmek için bir eylem yaptı. Okunan basın açıklaması sırasında eyleme saldırmak isteyen sivil polislere kitle  “Nuriye ve Semih yalnız değildir!” sloganına “Baskılar bizi yıldıramaz! / Faşizme karşı omuz omuza!” sloganları ile karşılık verdi. Basın açıklamasının ardından eylem sonlandırırken, çağırılan polis takviyesi eyleme müdahale edemedi.

Açıklamanın ardından eyleme katılanlar baskıların kendilerini yıldıramayacağını, her baskıya daha yığınsal ve daha kararlı eylemlerle karşılık vereceklerini, özgürlüklerin bir bedeli olduğunu ve bu bedeli ödemeye hazır olduklarını, direnen ve düzenin ezmek istediği vicdanlı insanlarla devrimci dayanışma içinde olacaklarını belirtti.
Daha önce “Nuriye ve Semih yalnız değildir!” pankartlarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi yapmak isteyen üç devrimci, henüz eylem başlamadan polisin saldırısına uğramış ve gözaltına alınmışlardı.
 

direnisteyiz.org
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz