Beşiktaş’ta gözaltına alınanlara Vatan’da işkence sürüyor

Dün akşam saatlerinde Beşiktaş kartal heykeli önüne Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 150. gününde basın açıklaması yapmak isteyen kitleye polis saldırarak işkence ile gözaltına almıştı. Gözaltına alınanlar gece boyunca polis otobüslerinde ve Vatan emniyet müdürlüğü bahçesinde işkence gördü. Avukatların gözaltındakilerle görüşmesine hala izin verilmiyor.

OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile işlerinden atılan ve 150 gündür açlık grevinde bulunan tutuklu emekçiler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Beşiktaş Kartal Meydanında eylem yapan kitleye polis saldırdı. “Nuriye, Semih yanlız değildir” sloganı atan kitle polis tarafından darbedilerek gözaltına alındı. Polis saldırısı sonucu gözaltına alınan kitleye destek için oturma eylemi yapan 10’dan fazla kişi de yaka paça gözaltına alındı.
Gözaltılara karşı polisi yuhalayan civardaki yurttaşlara polis, “Siz neden devletin polisini yuhalıyorsunuz? Siz kimsiniz? Gözaltı yapın” diye tehditler savurdu.
Dün akşam saatlerinde Beşiktaş’tan polis saldırısı ve işkence ile gözaltına alınanların avukatları ile görüşmelerine hala izin verilmiyor. Gözaltındakilere gece hastaneye sağlık kontrolüne gidiş geliş esnasında saatlerce gözaltı otobüslerinde keyfi bir şekilde ters kelepçeli olarak bekletilerek işkence yapıldığı, avukatların görüşmesine izin verilmediği ve avukatlara gözaltındakilerin isimlerinin dahi bildirilmediği öğrenildi.
Gözaltına alınanlar için 3 gün gözaltı süresi talep edildiği öğrenildi.
Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: Hakan Dilmeç, Ülkü Gündoğdu, Fatih Karayaka, Eylül Gökçe, Çağatay Yaman, Göksel Kılınç, Yusuf Alp, Yağmur Erdem, Birtan Erdem, Nazlı Özersoy, Emre Kalaylar, Azad Aksoy, Cemre Can Aşlamacı, Ulaş Çınar, Suna Işıklı, Aslı Ulaş Şentürk, Pembegül Gökçek, Av.Gülseren Yoleri, Av. Barkın Timtik, Görkem Ağdede, Ayşenur Demir, İpek Bozkurt, Gamze Nihal İyidoğan, Fatma Karataş, İbrahim Sönmez, Bahar Kurt, Çağatay Yaman, Güneş Atalay,  Yağmur Erdem, Birtan Erdem, Nazlı Özersoy, Emre Kalaylar, Azad Aksoy, Buse Bayram, Meltem İnci, Uğur Acar, Sidar Deniz Doğan, Murat Yıldırım, Mehmet Geyik, Meltem Güç, Merve Nur Avşar, Nurgül Doğan, Mehmet Geyik ve Erdal İbrahim Hallaç.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz