Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde açlık grevindeki tutsaklara işkence devam ediyor

Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde açlık grevindeki tutsakların ihtiyaçları karşılanmazken, saldırıların da devam ettiği belirtildi.

Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde 3 Ekim 2017 saat 21:00’da 20’ye yakın gardiyan tarafından keyfi bir şekilde tutsakların bulunduğu koğuşlarda arama gerçekleşiyor. Bu aramalarla, açlık grevinde olan tutsakların politik direniş tutumunu yıkmaya çalışmışlardır. Banyo musluklarının kırılması tutsaklara ait karavanların alınması gibi şeklinde sonlandırmışlardır. Hapishane yönetimi baskılarını arttırmıştır, 24 saat geçmeden ikinci bir arama gerçekleştirmeye başlamıştır. Koğuşlarda tutsaklara ait bulunan eşyaların da dağıtıldığı belirtiliyor.
Açlık grevinin 12. gününde bulunan tutsaklardan Muharrem Çay’ın mahkemesi için götürüldüğünde üstünde bulunan eşyaların yırtıkları olduğu görülmüştür.
Ayrıca, açlık grevinde olan tutsaklardan Muharrem Çay’ın şeker, tuz ve limon ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını, kendisine ait olan eşyaların da mahkemeden sonra alındığı verilmediği belirtiliyor.
Tutsaklara yapılan saldırılar son bulana ve hakları olan dergi, gazete ve kitaplarını alana kadar “süresiz açlık grevine” devam edeceklerini belirtiyorlar.
direnisteyiz13.org / Hayri Tunç


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz