Tüm Emekliler Sendikası Konak Şubesi üyeleri, maaşlarına yapılan zamları Fahrettin Altay-Evka3 metrosu içerisinde protesto etti. Metro içerisinde yolculara bildiri dağıtan emekliler, yaptıkları konuşmalarla da kendilerine yapılan zamların yetersiz olduğunu vurguladı.

Metroda konuşma yapan Tüm Emekli Sen Konak Şubesi üyesi İbrahim Yılmaz, emeklilerin açlık sınırının çok çok altında yaşamaya çalıştığını vurguladı.

Emeklilerin artık evine yumurta, peynir, zeytin, et almayı unuttuğunu kaydeden Yılmaz, “Emeklilerimizin çoluğu çocuğu destek olmasa emeklilerimiz artık evden çıkamayacaklar. Emekliler olarak insanca yaşamak istiyoruz. Bizler de sağlık hizmetlerini ücretsiz almak istiyoruz. Ama maalesef iktidar 16 milyon emeklinin sesini duymak istemiyor. Emekliler sanki bu ülkede bir onlara yükmüş gibi davranıyorlar. 31 Mart’ta sana 10 bin lirayı reva görene sandıkta mutlaka hesabını sorun diyoruz. 16 milyon emekliye çağrımızdır. Bu lütfen ellerini vicdanına koysunlar. 31 Mart’ta oy kullanırken de 10 bin lirayı reva görenlerden hesabını sorsunlar diyoruz” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz