Bakanlar Kurulu sonrası açıklama: MTV zammı makul bir rakama çekilecek

AKP iktidarı, yoğun tepkiler üzerine Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılan zam oranını aşağı çekecek.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yaptı.
Bozdağ, yüzde 60’lık MTV zammıyla ilgili, “Cumhurbaşkanımızın dün yaptığı bir değerlendirme oldu. Tüm bunlar Bakanlar Kurulu’nda ele alındı. MTV vergisinin aşağı bir rakama çekilmesi konusunda karar alındı. Makul bir rakama çekilecek” açıklaması yaptı.
Bozdağ, Fransa’da 5 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgiliyse “Bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin savcılığın yaptığı açıklamadan dolayı bu saldırıyı, kundaklamayı da şiddetle ve nefretle kınadığımızı açıklıkla ifade etmek istiyoruz. Fransa hükümetinden ve yetkililerinden bu kundaklamaya karışan, yapan kişilerin çok hızlı bir şekilde tespiti, yakalanması ve yargıya teslim edilmesini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.
Kürdistan Federe Bölgesi’ndeki bağımsızlık referandumu konusunda da atılacak adımların MGK’da görüşüldüğünü ve takvimlendirildiğini söyleyen Bozdağ, “Bu adımların atılma önceliğini hükümet belirleyecek ve Irak hükümeti ile bu adımlar atılacak. İran ile de işbirliğine önem verdiğimizi ifade etmek istiyorum. MGK’nın öne çekilmesi, TSK’nın sınırda tatbikat yapması, bazı televizyonların TÜRKSAT’tan çıkarılması, uçuşların durdurulması gibi adımlar atıdı. Cumhurbaşkanımız 4 Ekim’de İran’a gidecek. Attığımız her adım işbirliği içinde olacak. ‘Kuzey Irak bölgesine girilecek’ gibi iddialar var bunlar yorumdan ibarettir. Türkiye aklı selim hareket edecektir. Komşularla koordinasyon içinde olunacaktır” diye konuştu.
etha


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz