Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şubesi KHK ve OHAL’e karşı 35’inci kez sokağa çıktı. Açıklamayı okuyan Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, “OHAL’ iniz, KHK’ larınız, ihraçlarınız, sürgünleriniz, cezalarınız asla bize geri adım attırmayacaktır”  dedi.

Olağanüstü Hal (OHAL) ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) yapılan ihraçlara karşı her hafta eylem yapan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) İzmir Şubesi, 35’inci kez sokağa çıktı. Karşıyaka Çarşı girişinde bir araya gelen Eğitim Sen üyeleri “Baskı ve faşizme inat, birlik mücadele dayanışma ile mutlaka kazanacağız” pankartı açtı.

“İŞSİZ BIRAKTIĞINIZ MİLYONLAR BUNU UNUTMAYACAKTIR”
Eğitim-Sen adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, İktidarın kendi siyasal geleceklerini, rantlarını, sömürülerini sürdürmek için haksız hukuksuz bir şekilde KHK’leri çıkardığını belirterek, bunun mağdurları olarak bir yılı aşkındır sokaklarda iş güvencesi ve gelecekleri için mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi. Kılıç, “İşsiz bıraktığınız milyonlar bunu unutmayacaktır. Günü gelecek bu KHK’ler dönüp sizi vuracaktır” dedi.
“SAVAŞ POLİTİKALARINA KARŞ BÜTÇE HAKKINA SAHİP ÇIK”
Türkiye’de yaşanan işsizliğin, açlığın, sefaletin yağma ve talanın OHAL ve KHK’lerle hız kazandığını ifade eden Kılıç, “Ülkenin önemli kaynakları savaşa, güvenlikçi politikalara akıtılmaktadır. 2018 bütçesi sermayenin ve siyasal iktidarın ihtiyaçları üzerinden planlanmıştır. Savaş politikaları iş güvencemizi elimizden almakta, ekmeğimizi küçültmekte, işsizliği büyütmekte çocuklarımızın geleceğini karartmaktadır. Bu nedenle emeği ile geçinen herkesi savaş politikalarına karşı bütçe hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN KESK’Lİ TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILMALI”
“OHAL’ iniz, KHK’ larınız, ihraçlarınız, sürgünleriniz, cezalarınız asla bize geri adım attırmayacaktır” diyen Kılıç, “Yolumuz Trakyalı cam işçisinin yoludur, direneceğiz ve kazanacağız.Her hafta buradan yaptığımız çağrımızı yineliyoruz. Nuriye Gülmen’le birlikte bütün KESK’ li tutsaklar serbest bırakılmalı, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen bütün arkadaşlarımız işlerine geri dönmelidir” diye belirtti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz