‘Erdoğan faşist diktatördür’ diyen CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’a Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ cevap verdi: Edepsizlik

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bülent Tezcan’ın ‘Erdoğan faşisttir diktatördür’ sözlerine “edepsizliktir” diye yanıt verdi. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un AKP’den ve belediye başkanlığı görevinden istifasına ederken söylediği “tehdit edildim” sözlerine ilişkin de “Varsa öyle bir şey yargıya gitsin” dedi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

BÜLET TEZCAN’A: TEK FAŞİST PARTİ CHP’DİR

Bozdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür” sözlerine, “Bu bir edepsizliktir” diyerek tepki gösterdi. Bozdağ şöyle konuştu: “Bu büyük bir edepsizliktir, büyük bir ahlaksızlıktır, büyük bir terbiyesizliktir. Buradan şunu açıklıkla ifade etmek isterim ki Türkiye’deki tek faşist parti CHP’dir. Geçmişine, faşist partilerle ilişkilerine baktığınızda bu açık ortadır. Nazi Almanyası ile Mussolini İtalyasi ile çok yakın ilişkileri olduğu bilinmektedir. Nazi Partis’nin marşı CHP’nin yemekhanesinde çalmıştır. Onlar da bu marşları dinleye dinleye yemek yemişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin faşist bir devlet olmadığının ve Türkiye’de bir faşistin bulunmadığının en büyük ispatı sayın Tezcan gibi birinin çıkıp bu edepsizliği yapmasıdır. Türkiye’de bir faşist olsaydı Bülent Tezcan böyle bir cümle sarf edemezdi. bu bile Türkiye’de faşist diktatörlüğün olmadığı en büyük ispatıdır.

EDİP UĞUR’UN TEHDİT EDİLDİĞİNİ SÖYLEMESİYLE İLGİLİ ‘YARGIYA GİTSİN’ DEDİ

Bozdağ, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifasını ve istifa ederken ailesinin bile tehdit edildiği açıklamalarına “AK Parti’nin kimseyi tehdit etmesi kabul edilemez. Ama varsa öyle bir şey yasal yollar açıktır” diye değerlendirdi. Bozdağ şöyle konuştu: “Sayın Uğur’un partiden de istifa etmesi kendi bireysel tercihidir. Ona dair söyleyecek bir şeyimiz yok. AK Parti’nin kimseyi tehdit etmesi kabul edilemez. Ama varsa öyle bir şey yasal yollar açıktır. Bunu da kendisi değerlendirsin.”

Bozdağ, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde yapılan bağımsızlık referandumundan sonra yaşanan gelişmelere ilişkin soruya şu yanıtı verdi:
“Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin aldığı referandum kararı gayrimeşru bir karardır. Bu karar bölgeyi daha büyük sıkıntılara sokacak bir karardı. Gelinen noktada ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki bu büyük bir yanlıştır. Yanlış hesap Ankara’dan Bağdat’tan Tahran’dan döndü. Barzani’nin yaptığı hatalarla yüzleşmesi şarttır. Referandumun iptal edilmesi şarttır. Barzani parti başkanlığından ayrılmadı. Yönetim başkanlığından istifa etti. Barzani ortaya çıkan fotoğraf karşısında önce referandumu dondurmak zorunda kalmıştır. Başka zorluklar yaşadığını da biz biliyoruz.”
Bozdağ, soru üzerine TEOG yerine getirilecek yeni sistem ve taşeron işçilerle ilgili bir düzenlemenin, toplantıda gündeme gelmediğini söyledi. Bozdağ, 16 Nisan referandumuyla yapılan Anayasa değişikliğinin ardından çıkarılması beklenen uyum yasalarıyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirtti.
Yaz saati uygulamasıyla ilgili bir soru üzerine Bozdağ, “Bakanlar Kurulumuz, Danıştay’ın verdiği yürütmeyi durdurma kararına uygun bir düzenleme yaptı. Geçen sene yapılan uygulama bu yıl da devam etmektedir. Bununla ilgili torba yasaya da bir madde ekledik. Artık Bakanlar Kurulu kararı olmadan da düzenleme yapılabilecek.
Kaynak: Evrensel


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz