Avukat Dayanışması, “Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik” yasa tasarısını tartışacak

“Avukatlık Kanunu değişecekse; sermayenin istekleri değil avukatların ihtiyaçları gözetilmelidir. Mesleğimiz ve onurumuz için mücadele edeceğiz, bu saldırıyı püskürteceğiz!” çağrısını yapan Avukat Dayanışması, 'Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik Tartışmaları' başlıklı bir yayın gerçekleştirecek.

Avukat Dayanışması geçtiğimiz günlerde “Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik Tartışmalarına Dair” başlıklı bir yazı paylaşmıştı. Yazının genelinde Hizmet Dolaşımı, avukatlıkta tekelleşme ve işçileşme, hukuki himaye sigortası, avukatlık bürolarında şubeleşme, avukatların ekonomik sorunları, avukatlık tip sözleşmesi ve mesleki serbesti öne çıkan başlıklardı.

Yeni yasa tasarısı tartışmalarını çoklu baro saldırısına benzeten Avukat Dayanışması “Avukatlık mesleği ve meslek onuru” için mücadele çağrısında bulunmuştu.

“Avukatlık Kanunu değişecekse; sermayenin istekleri değil avukatların ihtiyaçları gözetilmelidir. Mesleğimiz ve onurumuz için mücadele edeceğiz, bu saldırıyı püskürteceğiz!” diyen Avukat Dayanışması 31.08.2023 Perşembe günü saat 20.00’da Av. Mehmet Eroldu ve Av. Kemal Aytaç’ın katılımıyla ‘Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik Tartışmaları’ başlıklı bir yayın gerçekleştirecek.

Canlı yayın Avukat Dayanışması X hesabında ve aynı isimle Youtube’da canlı olarak yayınlanacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz